Vakbélműtét: Tünetek, Műtét, Felépülés

A Vakbélműtét és az Utána Következő Időszak

Műtét Előtti Jótanácsok

Ha nincs más választásod, mint a kés alá feküdni, itt van néhány jótanács:

A Műtét Típusai (Appendektómia)

Manapság kétféle módszert alkalmaznak vakbélműtétkor.

Hagyományos (Nyitott) Sebészeti Módszer

A legbeváltabb, régebbi, klasszikus értelemben vett sebészeti módszer, amely nagyobb vágással jár ugyan, de kisebb a hibázás esélye.

Hagyományos és laparoszkópos műtéti hegek összehasonlítása

Laparoszkópos Módszer

Az ennél modernebb módszert laparoszkópiás módszernek nevezik, mely során a köldök mellett ejtenek egy bemetszést, itt bevezetik a hastükröt (kis kamera), majd megkeresik az appendixet. Ezután a hasfal két másik pontján ejtett bemetszéseken bevezetik a műszereket, melyekkel eltávolítják a féregnyúlványt.

Amennyiben súlyosabb az eset vagy nem várt akadályba (leletbe) ütköznek, úgy áttérhetnek a hagyományos módszerre. Előnye, hogy hamarabb következik be a teljes felépülés, kisebbek a hegek, rövidebb ideig kell a kórházban maradni. Kockázata főleg a műtétet végző sebész orvos gyakorlottságától függ, ugyanis megsértheti a beleket, így utána át kell térni a has megnyitására.

Laparoszkópos műtét illusztrációja

Műtét Utáni Tudnivalók

Nyugtasson meg az a tény, hogy ezentúl soha az életben nem lesz gondod ezzel a szerveddel :)

Életkortól függő, hogy egy szervezet milyen gyorsan teszi túl magát a sokkon, illetve milyen gyorsan regenerálódik, idősebb korban jobban kell kímélnie az embernek magát a visszaállás során.

Ne ijedj meg, ha eddig a kórházban nem volt székleted, ugyanis alig adtak enni. A megszokott, otthoni körülmények között nyugalomban majd sor kerül rá.

Amire mindenképpen figyelned kell:

Külön oldalon foglalkozunk a műtét utáni étrenddel.